به گزارش پایگاه خبری گیل ابراز ،صبح امروز در آستانه روز جهانی نابینایان مدیر عامل انجمن معلولین بینایی با مدیر کل آموزش و پرورش گیلان در راستای برنامه ریزی برای پیشگیری از نابینایی در مدارس در اداره کل آموزش و پرورش گیلان دیدار کردند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان در این جلسه ضمن گرامیداشت روز جهانی نابینایان، گفت: نگرش جامعه نسبت به گروه آسیب‌دیده بینایی نقش مهمی در شکل‌گیری انگیزه و رشد استعدادهای نابینایان دارد.

نادر جهان آرای، با تاکید بر بسترسازی فضای آموزشی برای این قشر افزود: توجه بیشتر به مشکلات این افراد و ایجاد محیط‌های مناسب برای استفاده‌کنندگان از عصای سفید، نابینایان و کم بینایان یکی از اولویت های آموزش و پرورش استان در جهت اهمیت به روشندلان است.


وی با بیان اینکه نگرش جامعه نسبت به گروه آسیب‌دیده بینایی نقش مهمی در شکل‌گیری انگیزه و رشد استعدادهای نابینایان دارد، اظهار کرد: این افراد حق استفاده از کلیه امکانات رفاهی مطلوب در جامعه را دارند و اگر محدودیتی در استفاده از برخی تسهیلات وجود داشته باشد باید فراگیر و دربرگیرنده همه افراد جامعه باشد.

در ادامه مدیرعامل انجمن معلولان بینایی استان در این جلسه گفت: این انجمن از سال ۸۲ در استان فعالیت خود را آغاز کرده است و هم اکنون ۸۵۰ نفر از معلولان بینایی استان از خدمات این انجمن در زمینه های آموزشی، فرهنگی ورزشی و درمانی بهره مند می شوند.


احمد ممتازی با تاکید بر آگاهی سازی شهروندان به ویژه مدارس گیلان بر پیشگیری و درمان به هنگام تاکید کرد و گفت: کاهش معلولیت نابینایی یکی از اهداف مهم این انجمن است که همراه با دیگر اهداف حمایتی خود در راستای ارائه خدمات رفاهی، آموزشی و درمانی به معلولان بینایی استان دنبال می کند.

وی با اشاره بر ضرورت درمان به موقع و پیشگیری از نابینایی در مدارس اظهار کرد:با برنامه ریزی مناسب و استفاده از نیروهای پرتوان و باتجربه در آموزش و پرورش استان و برگزاری همایش های پیشگیری از نابینایی باید از این ظرفیت ارزشمند به درستی استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *