گیل ابراز_ فرهاد خراسانی، پیشکسوت فوتبال و کاندیدای انتخابات ریاست هیات فوتبال گیلان در گفتگو با گیلان صدر در خصوص انتقادات وارده به این انتخابات و اعتراض خود نسبت به نامه جدید ابلاغی فدراسیون فوتبال به هیات های فوتبال استان ها، اظهاراتی داشت که در ادامه میخوانید:

خراسانی با بیان اینکه اینجانب پیش از این نیز در خصوص ضرورت رسیدگی به شرایط آیین نامه انتخابات هیات فوتبال در گفتگو با پایگاه خبری گیلان صدر توضیحاتی ارائه داده ام، گفت: اینجانب به جد پیگیر ابطال این آیین نامه از طریق مرجع صالح قضایی هستم زیرا؛ روند برگزاری این انتخابات با توجه به اشکالاتی که به آن وارد است و خصوصا نامه جدید فدراسیون فوتبال، شائبه مهندسی انتخابات آینده را از سوی فدراسیون بوجود آورده است.

او اظهار کرد: در شرایطی که کاندیداها ثبت نام کرده و تعرفه شده اند و در وقت محدود باقیمانده تا انتخابات با چه توجیهی فدراسیون اقدام به ابلاغ شرایط جدید به کاندیداها کرده و موجبات آبروریزی و تمسخر جامعه فوتبال را فراهم می کند؟

فرهاد خراسانی، فوتبال گیلان را سرگردان میان تخصص و سیاست زدگی دانست و خاطرنشان کرد: این فوتبال به حد کافی تاوان افراد غیرفوتبالی، غیر متخصص و دلال را داده است و دیگر جانی ندارد.

او با تاکید بر گفته های پیشین خود مبنی بر اینکه شخصی باید سکان فوتبال گیلان را در دست بگیرد که دارای چهار مشخصه دانش، تخصص، تجربه و مقبولیت در میان اهالی فوتبال باشد، اظهار کرد: رای دهندگان باید وجدان خود را وثیقه آینده فوتبال گیلان قرار داده و برای حفظ و توسعه جایگاه فوتبال گیلان به شخص صالح رای دهند نه برای حفظ جایگاه خودشان! شخصی که در آینده به سمت ریاست هیات فوتبال گیلان که امید است، “انتخاب” و نه “منصوب” شود، باید بداند که فوتبال گیلان به شدت نیاز به روح جدید دارد.

این پیشکسوت فوتبال در خصوص درخواست اطرافیان که باید در شرایط کنونی به دنبال رایزنی باشد نیز گفت: من با هیچیک از روسای هیاتهای فوتبال شهرستانها و همینطور افراد نامشخصی که گفته میشود، قرار است در روز انتخابات از چهره و نامشان بعنوان نماینده مربیان، بازیکنان و داوران رونمایی شود، رایزنی و گفتگو نخواهم کرد زیرا؛ فوتبالی که بزرگان و پیشکسوتان حق رای و حق انتخاب رئیس آن را ندارند و اشخاصی که تنها سابقه فوتبالی شان بازی در سیزده بدر است، رای دهنده هستند، بهتر است تعطیل شود.

او ادامه داد: من همیشه و در حد توانم برای کمک به فوتبال آماده ام اما با شرایط این آیین نامه با هیچکس رایزنی نخواهم کرد زیرا؛ رایزنی زمانی معنا پیدا میکند که آیین نامه به شکل صحیح قانونی و بر اساس عدالت و انصاف تنظیم شده باشد.

این حقوقدان با اشاره بر عمده مسائل شائبه برانگیز این انتخابات همچون تعیین نشدن سرپرست برای هیات فوتبال تا انتخابات و قرار ندادن عمدی آیین نامه انتخابات این هیات در سایت هیات فوتبال خصوصا با توجه به درخواست های مکرر کاندیداها، بیان کرد: این مسائل خود نشانه های روشنی برای پیش بینی آینده این انتخابات است.

او با تاکید بر ضرورت و اهمیت توجه به قانون و مباحث حقوقی در فوتبال و لزوم توجه به تجربه پیشکسوتان و نظرات آنان در تصمیم گیری های کلان فوتبال خاطرنشان کرد: به هر قیمتی و با توسل به هر سیاستی دست یافتن به یک جایگاه در شان من نیست زیرا؛ میدانم در نهایت فوتبال متعلق به فوتبالی هاست و لاغیر‌/منبع گیلان صدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.