تمرین مشارکت و نظم در اردوهای صلح و دوستی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر

معاون پیش دبستانی و دانش آموزی سازمان جوانان در مراسم اختتامیه اردوهای صلح و دوستی ویژه خواهران گفت : اعضای برتر مدارس در فعالیتهای بشر دوستی و مشارکت بالا در این اردوها حضور دارند تا بتوانند با تمرین بشر دوستی و نظم برای آینده خود برنامه ریزی خوبی داشته باشند .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گیلان سعید بابایی معاون دانش آموزی و پیش دبستانی سازمان جوانان در این مراسم ضمن تقدیر از میزبانی خوب جمعیت هلال احمر گیلان گفت : رسالت  جمعیت هلال‌احمر ترویج و نشر فرهنگ بشردوستی در بین مردم می باشد که سازمان جوانان با توجه به جذب اعضای جوان و ایجاد «کانون دانش‌آموزی هلال‌احمر» تلاش می کند تا با نهادینه کردن فرهنگ بشر دوستی  و برگزاری اردوهای دوستی» ویژه دبیران برتر کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر این مهم را در بین اعضا تقویت کند .
وی گفت :  برگزاری مسابقات گنج یابی و گردش های دسته جمعی و آموزشهای متعدد لازمه ایجاد نشاط و شادی همچنین مشارکت جوانان می باشد که علاوه بر ایجاد رقابت سالم فضای دوستی و بشردوستی را بین آنان تقویت می کند .
بابایی بیان داشت :  جذب و تربیت جوانان بر اساس برنامه پنج ساله و برگزاری  «اردوهای دوستی» از سال ۱۳۹۳  ویژه دبیران برتر کانون­ های دانش ­آموزی هلال­ احمر معاونت پیش ­دبستانی و دانش ­آموزی سازمان جوانان با همین هدف برگزار می شود.
برگزاری اردوهای صلح و دوستی لازمه حفظ و نگهداری اعضای جوان می باشد
مدیر عامل جمعیت هلال احمر گفت : یکی از اهدف جمعیت هلال احمر برنامه ریزی برای اعضای جذب شده می باشد که برگزاری این اردوها تاثیر بسیار مهمی در ماندگاری اعضا دارد .
وی با اشاره به اینکه امروزه عصر ارتباطات و تبادل اطلاعات  می باشد گفت : آشنایی با فرهنگ و سنن استانهای مختلف و تبادل تجربیات اعضا با دیگر هدفهای این اردوهاست که می تواند ضمن هدف سازی برای آینده آنان میزان اطلاعات و شناخت اعضا را نسبت به فرهنگ اقوام ارتقا دهد .

مهدی ولی پور افزود : در این اردوها دبیران  فعال کانونهای دانش آموزی استانهای  آذربایجان غربی و شرقی ، اردبیل ، زنجان ، کردستان ، قزوین ، قم ، البرز  و گیلان  در دو مرحله ، دختران از 16 لغایت 18 تیر و پسران 20 لغایت 22 تیر ماه پسران حضور دارند .
وی بیان کرد از هر استان یک تیم شامل 14 نفر از دبیران فعال کانون دانش آموزی به تفکیک دختر و پسر به  مدت3 روز در این اردو حضور دارند که اهم  برنامه های این اردو شامل ، بوم گردی ، کارگاههای خود مراقبتی ، و خلاقیت ، آشنایی بیشتر با جمعیت هلال احمر ، کوهپیمایی ، جنگل نوردی ، آموزش   نقشه خوانی و جهت یابی( GPS)بازدید ازموزه دریایی ، بازدید از منطقه ویژه اقتصادی انزلی   می باشد .
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *