اهدای خون_فشار خون

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اندازه گیری و ثبت فشار خون بیش از ۵۰ درصد جمعیت هدف گیلان در بسیج ملی کنترل فشار خون طی هفته اول فاز اجرایی این طرح، خبر داد.

به گزارش گیل ابراز، شاهرخ یوسف زاده چابک ثبت فشار خون بیش از ۵۰ درصد جمعیت هدف استان در بسیج ملی کنترل فشار خون خبر داد و گفت: از آغاز فاز اجرایی تا کنون، با مراجعه داوطلبانه مردم به مراکز ارایه دهنده خدمت ثابت و سیار و ثبت فشار خون در سامانه های یکپارچه بهداشت (سیب) و سلامت، فشار خون بیش از ۵۰ درصد جمعیت هدف گیلان اندازه گیری و ثبت شد.

وی ضمن تشکر و قدردانی از تلاش تمامی مسئولان، کارکنان و دست اندرکارانی که برای اجرای این طرح ملی در گیلان فعالیت می کنند، اظهار امیدواری کرد با مشارکت همه سازمان ها و استقبال خوب مردمی این روند رو به رشد همچنان ادامه داشته باشد و در پایان اجرای برنامه، اهداف مورد نظر حوزه سلامت محقق شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، 848 مکان ارایه دهنده خدمت برای اجرای این طرح در سراسر استان فعال است و علاوه بر کارکنان دانشگاه علوم پزشکی، 2110 کاربر نیز در پایگاه های موقت، ثابت و سیار در سطح استان جهت اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون، با دانشگاه علوم پزشکی گیلان همکاری می کنند.

به گزارش ایسنا؛ فاز اجرایی طرح بسیج ملی کنترل فشار خون همزمان با سراسر کشور از ۱۸ خردادماه در گیلان نیز شروع شده و تا پایان ۱۵ تیرماه ۹۸ ادامه دارد.

در این راستا شهروندان می توانند با ارایه کارت ملی، برای دریافت خدمات رایگان سنجش فشار خون، به مراکز ارایه دهنده خدمت (پایگاه های سلامت، موقت، ثابت و سیار) مراجعه کنند.
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.