مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان:
موسسات خیریه برای جمع آوری زکات فطریه باید مجوز دریافت کنند

رشت- مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان تأکید کرد: مؤسسات خیریه گیلان باید مجوز جمع آوری زکات فطریه را از کارگروه‌های مستقر در فرمانداری شهرستان های استان دریافت کنند.

مونا ابروفراخ در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به منظور تقویت فعالیت های اجتماعی و اعتمادسازی در بین اقشار جامعه و رعایت حق کرامت و برابری همه شهروندان فرآیند جمع آوری زکات فطریه و نحوی فعالیت صندوق های جمع آوری زکات فطریه ساماندهی خواهند شد.

ابروفراخ با اشاره به اینکه دریافت مجوز برای موسسات خیریه ای که قصد جمع آوری زکات فطریه در روز عید را دارند الزامی است، افزود: مجوز جمع آوری زکات فطریه برای موسساتی صادر خواهد شد که دارای پروانه فعالیت معتبر، حسن شهرت و عدم گزارش تخلف در سنوات گذشته باشند.

وی افزود: موسسات خیریه و سازمان‌های مردم نهاد حمایتی دارای پروانه فعالیت، حسن شهرت و عملکرد اجرایی و تراز مالی که متقاضی استقرار صندوق زکات فطریه در استان هستند برابر دستورالعمل‌های صادره و مصوبات کارگروه جمع آوری زکات فطریه استان، پس از مراجعه به سازمان و نهادهای صادر کننده پروانه فعالیت و ارائه عملکرد مالی و اجرایی به کارگروه مستقر در فرمانداری ها برای بررسی ارجاع و تعیین محل استقرار صندوقها به موسسات خیریه پس از تایید با صدور مجوز اعلام می شود.

ابروفراخ تأکید کرد: همراه داشتن مجوزهای صادره توسط فرمانداری ها در ساعت های استقرار صندوق های جمع آوری زکات فطریه الزامی است.

وی همچنین زمان جمع آوری زکات فطریه را از ساعت ۶ صبح روز عید تا ساعت ۲۱ و فردای آن روز از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۱۵ اعلام کرد و گفت: انتظار می رود موسسات خیریه با رعایت مصادیق حقوق شهروندی و شئونات اسلامی برابر مصوبات ابلاغی کارگروه اقدامات لازم را به عمل آورند و همانند همیشه به عنوان سرمایه های اجتماعی در جلب اعتماد عمومی گام های موثری بردارند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان با تاکید بر نظارت گسترده ناظرین کارگروه ها در سطح استان در این باره، افزود: نیروی انتظامی با افراد سودجو، متکدیان و صندوق هایی که به صورت غیرمجاز اقدام به جمع آوری زکات فطریه می کنند، برخورد خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *