قربانیان جاده مرگ، نتیجه کارنامه مسئولین شهرستان رشت

به گزارش پایگاه خبری گیل ابزار/ رامین صفاری، رییس شورای اسلامی شهر خشکبیجار که اغلب مسئولین او را با فریادهای بلند مطالبه گریش در جلسات اداری میشناسند، میهمان گیلان صدر بود تا این بار صدایش را از رسانه ای رسمی به گوش مسئولین و مردم برساند.

گفتگوی او را که از حوادث اخیر جانباختن تنی چند از مردم شهرش در جاده موسوم به مرگ (خشکبیجار به خمام) بسیار متاثر بود و پس از این وقایع نیز در اعتراض به کوتاهی های مسئولین در خصوص این جاده اقدام‌ به استعفا نموده است با خبرنگار گیلان صدر در ادامه میخوانید:

وی با اشاره به تاریخچه احداث جاده خشکبیجار به خمام که به پنجاه سال پیش باز میگردد و تاکید بر استراتژیک و پر تردد بودن این جاده به جهت اینکه تنها راه مواصلاتی غرب به شرق استان است، اظهار کرد: این جاده فاقد کمترین معیارهای استاندارد جاده ایست و با وجودیکه در طی این سالها به کرات در جلسات مختلف پیگیر تعریض این جاده بوده ایم اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون با گذشت ۱۰ دوره از انتخابات مجلس، حتی ۴ متر نیز از  وضعیت این جاده بهبود نیافته است و من این موضوع را ناشی از کوتاهی استانداران، فرمانداران و نمایندگان ادوار مجلس  میدانم.

وعده های واهی مسئولین

صفاری  با انتقاد از وعده های واهی مسئولین عنوان کرد: با وجودی که مرتبا شاهد اظهاراتی مبنی بر کد دار شدن این جاده در بودجه بوده ایم اما تنها با تلاش های احمدی، فرماندار اسبق شهرستان رشت برای بهسازی این جاده کد اختصاص یافت و در خصوص کد دار نمودن عملیات  تعریض و چهار بانده شدن این جاده  تمامی وعده ها پوچ بوده است.

درخواست از مدعی العموم

وی با درخواست از مدعی العموم برای پیگیری حوادث جاده مرگ عنوان کرد: در طول ۴۰ سالی که خون مردم در این جاده ریخته شده است حتی یک نفر به عنوان مدعی العموم بر علیه  مسئولین ذی ربط اقدامی ننموده است که امیدواریم زین پس دستگاه قضایی پیگیر کوتاهی های صورت گرفته در این خصوص باشد.

وی با تاکید بر اینکه این مساله باید از طریق مدنی پیگیری شود،افزود: به نظر اینجانب مردم خشکبیجار می توانند با در دست داشتن عکس جانباختگان خود با دریافت مجوز در این جاده تجمع داشته باشند اما موافق بستن جاده نیستم‌ زیرا؛ تبعات دیگری خواهد داشت.

صفاری آمادگی خود را برای برگزاری مناظره در خصوص جاده مرگ با نمایندگان مجلس این شهرستان اعلام کرد و افزود: سوال جدی من از نمایندگان مجلس این است که تاکنون چه کار زیربنایی برای شهر خشکبیجار انجام داده اید؟

خشکبیجار، محلی برای یارگیری انتخاباتی نمایندگان

وی تصریح کرد: این شهر تاکنون برای نمایندگان جز ابزاری برای جمع آوری رای در مواقع انتخابات و  محلی برای یارگیری انتخاباتی نبوده اما در انتخابات پیش رو رای مردم به افرادی خواهد بود که دلسوز مردم این منطقه باشند و برای رشد و توسعه این منطقه تلاش کنند.

صفاری افزود:هر چند از سمت عضویت شورای شهر استعفا داده‌ام اما برای احقاق حقوق مردم شهر خشکبیجار از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد و در انتخابات آتی نیز تقاص کوتاهی هایی را که در زمینه های اقتصادی ،فرهنگی، ورزشی و… انجام شده را خواهیم گرفت و صراحتا اعلام میکنم مقابل هرگونه تخلف انتخاباتی نیز با تمام توان خواهیم ایستاد.

رییس شورای اسلامی شهر خشکبیجار بیان کرد: دیگر تحمل دیدن اشک های مادران و پدرانی که فرزندانشان در این جاده جان باخته اند را ندارم و به همین دلیل استعفای خود را تقدیم بخشدار این منطقه نمودم.

وی گفت:از همه کسانی که به من‌ رای دادند عذر خواهی میکنم و ضمن ابراز تسلیت به همه خانواده های داغ دیده ،امیدوارم استعفای بنده راهی برای بهبود این وضعیت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.