محصولات_رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان

رییس جهاد کشاورزی اعلام کرد: با وجود اختصاص کمتر از ۹دهم هکتار از خاک گیلان به کشاورزی سالانه ۳میلیون تن محصول کشاورزی در استان تولید می‌شود.
به گزارش گیل ابراز، رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان اظهار کرد: با وجود اختصاص کمتر از ۹دهم هکتار از خاک استان به بخش کشاورزی سالانه ۳میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در گیلان تولید می شود.
علی درجانی با اشاره به رتبه اول گیلان در تولید برنج کیفی در کشور افزود:امسال بیش از ۲۳۵هزار هکتار از شالیزارهای گیلان زیر کشت رفت که با وجود بارندگی های مناسب و ذخیره مناسب سد سفیدرود و آب بندان ها پیش بینی می شود بیش از  ۷۵۰هزار تن برنج سفید در استان تولید شود.
وی با اشاره به اینکه ۱۸۶هزار هکتار از شالیزارهای گیلان مستعد اجرای طرح تجهیز و نوسازی است گفت: تا کنون ۸۶هزار هکتار از شالیزارهای استان تجهیز و نوسازی شده است و قرار است تا ۲سال آینده این طرح در ۲۰هزار هکتار دیگر از شالیزارهای گیلان اجرا شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه گیلان با داشتن ۴و۷دهم درصد از صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در این بخش رتبه چهارم را دارد افزود: در زمینه اشتغال در صنایع تبدیلی کشاورزی گیلان رتبه دوم کشور را دارد.
علی درجانی به ظرفیت ۳۰۰هزار تنی سردخانه ایی مورد نیاز در گیلان اشاره کرد و گفت: با توجه به صادرات در بخش کشاورزی ۳۵۰تا ۴۰۰هزار تن ظرفیت سردخانه ای دیگر نیاز است.
وی همچنین با اشاره به شرایط خوب اقلیمی در گیلان افزود: امسال بیش از ۵هزار تن عسل در گیلان در حال تولید است که در این بخش رتبه ۶کشور را داریم.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان به تولید سالانه ۱۷۰هزار تن گوشت مرغ در استان اشاره کرد و گفت: ۷۰هزار تن از این میزان در گیلان مصرف و بقیه به استان های مجاور صادر می شود.
علی درجانی اعلام کرد:در زمان کنونی ۷۰درصد از نیاز کشور به جوجه بوقلمون یک روزه در گیلان تولید می شود که بزودی به ۱۰۰درصد خواهد رسید.

صدا وسیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *