کرمی در نخستین نشست هم اندیشی منطقه ای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی:جشنواره کتابخوانی رضوی نقطه عطف فعالیت های فرهنگی در کتابخانه ها است

🔻مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جمع روسا و رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به گستردگی فعالیت های جنبی خود، نقطه عطف فعالیت های فرهنگی در کتابخانه های عمومی است.

🔻به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان، نخستین نشست هم اندیشی منطقه ای نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی استان گیلان صبح امروز(شنبه21اردیبهشت) و با حضور رابطین فرهنگی و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان های رشت، رودبار، فومن، صومعه سرا و شفت به میزبانی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت و در کتابخانه عمومی امام رضا(ع) برگزار شد.

🔻مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست هم اندیشی که به منظور تبیین فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و نیز ارائه نظرات رابطین فرهنگی کتابخانه های عمومی استان برگزار شد، با تاکید بر اهمیت فعالیت های فرهنگی در کتابخانه های عمومی امروزی، ضرورت هدف گزاری در برنامه ها با رویکرد جذب مخاطب به کتابخانه را یادآور شد.

🔻پریسا کرمی با بیان اینکه اصل و هدف کلیه فعالیت های فرهنگی که در کتابخانه ها برگزار می شود جذب اقشار مختلف مردم به این محیط فرهنگی است گفت: برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به گستردگی فعالیت های جنبی خود، نقطه عطف فعالیت های فرهنگی در کتابخانه های عمومی است.

🔻کرمی همچنین همدلی همه کتابداران در برگزاری موفق نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را لازمه معرفی شایسته این رویداد بزرگ در استان گیلان برشمرد و خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی های خوبی که در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سال گذشته از سوی نهاد کتابخانه های عمومی صورت پذیرفت، ما شاهد مشارکت بیش از30هزار گیلانی در این رویداد مهم بودیم که امیدواریم این مشارکت گسترده در سال جاری نیز ادامه یابد.

🔻وی ارتباط موثر با مجموعه های فرهنگی، دستگاه های اجرایی و نهادهای مختلف را در معرفی منابع12گانه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی مهم دانست و اضافه کرد: با توجه به آغاز فعالیت ضابطه مند رابطین فرهنگی کتابخانه ها از نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری، امیدواریم ارتباط با ارگان های مختلف نیز از مهمترین برنامه های ایشان در شهرستان های مختلف باشد.

🔻در این نشست کارشناس امور فرهنگی و مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در خصوص آخرین بخشنامه دبیرخانه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در حوزه برنامه های جنبی جشنواره، تبلیغات و اطلاع رسانی و نیز ضرورت اهتمام همه کتابداران در برگزاری این جشنواره، به ارائه مطلب پرداختند.
بیان نظرات، رفع ابهامات و نیز پرسش و پاسخ از سوی رابطین فرهنگی و روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها پایانبخش این نشست هم اندیشی بود.

🔻گفتنی است نشست هم اندیشی برنامه های نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شرق و غرب گیلان در هفته جاری و به میزبانی کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) رضوانشهر و اهل البیت(ع) آستانه اشرفیه نیز برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *