⭕هشدار پليس به شهروندان/ مراقب فروشندگان ارزهاي تقلبي باشيد

🔻گروه استان‌ها – گیلان – سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان گفت: شهروندان مراقب فروشندگان ارزهاي تقلبي در بازارهاي غير رسمي باشند.

🔻سرهنگ ” مجید رسول‌زاده فرساد ” در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، با بيان اين مطلب گفت: در پي دريافت خبري مبني بر خريد و فروش ارز تقلبي در بازار رشت بررسي موضوع به صورت ويژه در دستور كار پليس قرار گرفت.

🔻اين مقام انتظامي با بيان اينكه ماموران با استفاده از شگردهاي پليسي از صحت موضوع اطمينان حاصل كرده و متهم را شناسائي كردند افزود: پس از هماهنگي با مقام قضائي در يك عمليات ضربتي متهم حين فروش ارزهاي تقلبي در شهر رشت دستگير شد.

🔻وی با اشاره به اينكه از متهم دستگير شده يك هزار يورو ارز تقلبي كشف شد تصریح کرد: با توجه به اعترافات متهم مبني بر چگونگي تهیه ارز‌هاي تقلبی از متصدی يك واحد صنفی فروش طلا و سکه، ماموران پليس به محل مورد نظر اعزام و در بازرسي از اين مكان موفق شدند مقدار 240 دلار امريكا، 190 دلار استراليا، 778 يوان چين، ۱۰۰ پوند انگلیس، ۲۰۰ یورو، هزار و 345 منات آذربایجان و 26 هزار و 250 دینار عراق را كشف و در اين راستا صاحب واحد صنفي كه فردي 36 ساله بود را دستگير كنند.

🔻اين مقام انتظامي ضمن درخواست از شهروندان براي خريد ارز‌هاي مورد نياز از بازارهاي رسمي اظهار داشت: اخيراً برخي از افراد سودجو ارزهاي تقلبي را وارد بازار كرده‌اند كه تشخيص آنها بدون دستگاه‌هاي فني مخصوص، ممكن نيست.

🔻وي با تاكيد بر اينكه شهروندان نبايد به ارزاني ارزهايي كه با قيمت تمام شده كمتر در بازار آزاد عرضه مي‌شود توجه كنند ادامه داد: ارزهاي مورد نياز صرفاً بايد از صرافي‌هاي مجاز با اخذ فاكتورخريد تهيه شود.

🔻سرپرست معاونت اجتماعی پلیس گیلان در پایان از شهروندان خواست، ضمن توجه به نكات آموزشي و هشدار‌هاي انتظامي، خود را در برابر فريب كلاهبرداران بيمه كرده و در صورت مواجهه با چنين مواردي، مراتب را از طريق مركز فوريت‌هاي 110 با پليس در‌ميان بگذارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *