🔴انجام 144بازدید نظارتی از مراکز درمانی گیلان در تعطیلات نوروز

با آغاز طرح سلامت نوروزی (25اسفند97)، تیم های نظارتی و ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، طی 144 بازدید از مراکز دولتی و خصوصی استان، نحوه ارایه خدمات در این مراکز را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ با آغاز طرح سلامت نوروزید(25اسفند97)، تیم های نظارتی و ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، طی  144 بازدید از مراکز دولتی و خصوصی استان، نحوه ارایه خدمات در این مراکز را مورد بررسی قرار دادند  تا خدمات با کیفیت به مردم ارایه شود.

در این راستا،  96 بازدید توسط کارشناسان ستادی و 48 بازدید توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مدیران ستادی در سه شیفت صبح، عصر و شب صورت گرفت. 

در این بازدیدها اقدامات اصلاحی از قبیل جابجایی و توزیع مناسب نیرو و تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی مد نظر قرار گرفت و تذکرات لازم در خصوص رفع نواقص به مراکز درمانی، درمانگاه ها، مطب ها داده شد.

در این زمینه، بازدید و نظارت از مراکز درمانی  و تمامی کلینیک های ارایه دهنده خدمات سلامت در دستور کار ناظران دانشگاه علوم پزشکی گیلان  قرار گرفت.  همچنین جلسات مختلف با مدیران و مسوولان دانشگاه و روسای مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های خصوصی جهت بررسی میزان آمادگی این مراکز در ایام تعطیلات و تاکید بر نظارت کافی بر برخورد مناسب پزشکان و پرسنل حوزه های درمانی با مراجعین و سرکشی روسای بیمارستان های استان در ساعات غیر اداری و روزهای تعطیل، برگزار شد.در این راستا، چک لیست های نظارتی ویژه ایام نوروز تهیه و آموزش نکات لازم به ناظران جهت بازدید از مراکز درمانی استان داده شد.

الزام به حضور روسا، مدیران بیمارستان ها و مدیران پرستاری در ایام نوروز و همچنین الزام به فعالیت تمامی بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های استان به منظور کاهش فشار اضافی بر بیمارستان های مرکز استان، بررسی وضعیت پدافند عامل، سالم بودن تجهیزات پزشکی، حضور پزشکان مقیم و … به صورت روزانه توسط بازرسان نظارت بر درمان دانشگاه بررسی و به صورت مستمر به ستاد درمان و مسوولان دانشگاه گزارش شد. 

بازدید های ستاد سلامت نوروزی از تاریخ 25 اسفند97 آغاز و تا تاریخ 20 فروردین 98 ادامه دارد./ن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.