مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان خبر داد:
اجرای طرح های خدمات نوروزی هلال احمر در ۸۷ پایگاه و پست موقت امدادی و ایمنی و سلامت گیلان

به گزارش پایگاه خبری گیل ابراز/ به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛ مهدی ولی پور بیان کرد:
امدادگران این جمعیت در سال گذشته یک هزار و ۵۵۵ عملیات امداد و نجات در سطح استان انجام داده اند که طی آن ۱۱ هزار و ۶۷ حادثه دیده ویک هزار و ۴۸۱ نجات یافته تحت پوشش خدمات جمعیت هلال احمر قرار گرفته اند که نسبت به سال قبل از آن ۵ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد از عملیات امداد و نجات مربوط به حوادث ترافیکی بوده است افزود: عملیات مربوط به حوادث ترافیکی جمعیت استان نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته و ۳۰ درصد سایر عملیات ها نیز مربوط به حوادث طبیعی و انسان ساخت بوده است.

ولی پور راه اندازی مرکز فیزیو تراپی و کاردرمانی این جمعیت در رودسر با کمک یکی از خیرین داوطلب جمعیت ، افتتاح ساختمان شعبه هلال احمر رضوانشهر ، ساختمان شعبه شفت ، افتتاح پایگاه امداد هوایی جمعیت استان در چاف و پایگاه امداد و نجات شهید برشنورد شهرستان صومعه سرا را از جمله اقدامات زیر ساختی هلال احمر در سال ۹۷ عنوان کرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان اذعان داشت: در طول سه ماه آینده مجتمع خدمات توانبخشی، دارویی و درمانی این جمعیت نیز رسما افتتاح می گردد.

وی گفت: طرح های نوروزی هلال احمر گیلان از ۲۵ اسفند آغاز و تا شانزدهم فروردین سال ۹۸ در پایگاههای امداد و نجات و پست های ایمنی و سلامت به مسافران خدمات ارائه می دهند.

ولی پور ادامه داد: حدود ۲۵۰۰ نفر از اعضا، داوطلبان، نجاتگران و همکاران این جمعیت در طول اجرای طرح های نوروزی سال ۹۸ همکاری خواهند داشت.

ولی پور تصریح کرد: طرح ایمنی و سلامت گیلان با همکاری داوطلبانه ۱۱۱۲ نفر از اعضای جوان در کنار حدود یک صد نفر از همکاران در ۴۳ پست موقت و سیار در مبادی ورودی شهرها ، نقاط پر جمعیت و مراکز تجمع مسافران و تفرجگاه ها از ۲۸ اسفند آغاز می شود.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خاطر نشان کرد : توزیع اقلام آموزشی ، نقشه راهنما، بسته های آموزشی و ارایه خدمات اضطراری از قبیل تست قند خون ، فشار خون ، مشاوره های اجتماعهی ، خیمه های نماز و فضای دوستدار کوردک از برنامه های این طرح است.

وی اظهار داشت: طرح ملی امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز در ۴۴ پایگاه ثابت، پست موقت و شعب و مراکز استان با استفاده از خدمات ۱۰۰۰ امدادگر و نجاتگر داوطلب و ۱۵۰ نفر از کارکنان هلال احمر و به کار گیری ۸۲ دستگاه خودروی امدادی و یک فروند بالگرد از ۲۵ اسفند به اجرا در آمده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان با بیان اینکه گیلان در نوروز سال ۹۷ چهارمین استان پر حادثه کشور بود ، خاطر نشان کرد : امیدوارم امسال این آمار کاهش یابد.

وی گفت : داروخانه هلال احمر رشت نیز در طول ایام نوروز هر روزه از صبح تا ظهر به مردم و مسافرین خدمات ارایه می دهد.

وی به افتتاح ۱۶۵ خانه هلال در طول سال ۹۷ در گیلان اشاره و تصریح کرد: ۱۱۳۵ خدمت و فعالیت داوطلبانه با مشارکت ۴۷۰۷ نفر از داوطلبان جمعیت در داخل و خارج استان به ارزش بیش از ده میلیارد ریال به اجرا درآمد.

همچنین ۷۱۱ طرح و برنامه توانمند سازی با بیش از ۵۵ هزار بهره ور در حوزه جوانان و یک هزار و ۱۸۴ دوره آموزشی تخصصی و عمومی .با بیش از ۳۲ هزار بهره ور در طول سال ۹۷ به اجرا گذاشته شد .

وی ضمن تشکر از اعتماد مردم عزیز استان و همکاری اعضا ، داوطلبان و امدادگران و نجاتگران وکلیه همکاران توفیق کسب رتبه برتر در لجستیک عملیات امداد و نجات ، رتبه عالی توسط کانونهای غنچه های هلال و دانش آموزی و نیز رتبه عالی سازماندهی تیم های درمان و بهداشت محیط اضطراری نصیب استان شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *