نماینده مجلس رشت:
وزارت کشور وضعیت شهردار رشت را هر چی سریعتر مشخص کند.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:وزارت کشور هرچه سریعتر وضعیت شهردار رشت را مشخص کند.

محمدصادق حسنی جوریابی روز پنجشنبه در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه در خصوص تاخیر در انتخاب شهردار رشت افزود: طبق قانون من حق دخالت در کار شورای شهر را ندارم اما به دلیل عدم تعیین تکلیف شهردار،شخص وزیر را برای هر گونه اتفاق و خللی که در این راستا در شهر رشت بیفتد، مسئول می دانم.

وی با تاکید بر اینکه وزارت کشور باید فکری برای شهردار رشت بکند،تصریح کرد: وزیر کشور باید پاسخگو باشد زیرا هم اکنون در آستانه عید نوروز هستیم و با وجود جمعیت عظیمی از مسافران که به گیلان و شهر رشت سفر می کنند،ما به وجود شهردار نیازمند هستیم.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره عملکرد معاون رئیس جمهور و مصطفی سالاری استاندار گیلان، دکتر نوبخت را افتخار کشور و گیلان قلمداد کرد و گفت: باید با توجه به شرایط کشور ، عملکرد افراد را مورد ارزیابی قرار داد ،چرا که در کارنامه کاری دکتر نوبخت، چیزی جزو تلاش برای پیشرفت و توسعه کشور دیده نمی شود.

وی با اشاره براینکه دکتر نوبخت برای بهبود شرایط بسیار تلاش می کند، اضافه کرد: با توجه به وضعیت ایجاد شده، مدیریت کردن این شرایط بسیار دشوار است و من مدیریت بحران وی را تحسین می کنم.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی عملکرد مصطفی سالاری استاندار گیلان را نیز مثبت ارزیابی و گفت: استاندار گیلان مشورت پذیر است و برای توسعه و بهبود وضعیت استان در تلاش است، البته باید بپذیریم که شرایط کنونی، شرایط خوبی نیست.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در پاسخ خبرنگاران درباره برنج گیلان نیز گفت: با توجه به این اوضاع اقتصادی، برنج باید حداقل کیلویی18 هزار تومان خریداری شود تا جوابگوی هزینه های کشاورزان را بدهد.

حسنی در همین زمینه گفت: 70 درصد برنج های ایرانی بازار دارای ناخالصی بوده و متاسفانه در حال حاضر برنج گیلان با سایر ارقام برنج و حتی با مناطق دیگر مخلوط می‌شود،که برای مصرف کنندگان چندان مطلوب نیست.

وی در ادامه خواستار بازنگری طرح هادی روستاها شد و گفت: براساس قانون ، هر 10 سال یکبار باید طرح هادی بازنگری شود،اما متاسفانه به این امر توجه چندانی نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *