🔴گیلان قهرمان المپیاد ورزشی استعدادهای برتر کشور در رشته شطرنج شد

◀️حقیقی///پایگاه خبری گیل اِبراز

رشت- تیم شطرنج دختران و پسران استان گیلان در پایان مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور به مقام قهرمان دست یافت.

مسئول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان ظهر سه شنبه در این باره اظهار کرد: در پایان دور نهم و پایانی رقابت‌های شطرنج المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور به میزبانی رشت تیم شطرنج پسران گیلان با کسب ۲۶.۵ امتیاز عنوان قهرمانی و تیم‌های البرز با ۲۴.۵ و خراسان رضوی نیز با کسب ۲۳.۵ امتیاز مقام‌های دوم و سوم شد.

سعید علیپور افزود: در پایان رقابت‌های تیمی دختران، تیم شطرنج گیلان با کسب ۲۷.۵ امتیاز مقام نخست این رقابت‌ها را از آن خود کرد و تیم‌های تهران با کسب ۲۶.۵ و خراسان رضوی نیز با کسب ۲۴ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفت.

علیپور گفت: در رقابت‌های المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در رشته شطرنج حدود ۳۰۰ ورزشکار این رشته از استان‌های مختلف در رده سنی ۱۲ الی ۱۵ سال در دو بخش پسران و دختران حضور داشتند که در ۹ دور به روش سوییسی در تالار شطرنج مهد اندیشه مجموعه ورزشی یادگار امام رشت با هم به رقابت پرداختند.

دانیال خاتمی‌فر رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام گیلان شد

ظهر سه شنبه با حضور «ناصر پورعلی فرد» رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران مجمع انتخابات ریاست هیات بدنسازی و پرورش اندام گیلان برگزار شد.

در این جلسه دانیال خاتمی فر با کسب ۹ رای از ۱۷ رای ماخوذه برای۴سال به عنوان رئیس این هیات در استان گیلان انتخاب شد. در این انتخابات ۴ کاندید حضور داشتند که در پایان خاتمی فر به عنوان رئیس هیأت انتخاب شد.

ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران در این جلسه اظهارکرد: اساس ورزش اخلاق مداری و مروت است و ورزشکاران و قهرمانان بدنسازی و پرورش اندام همراه با پرورش جسم باید الگوی مناسب اخلاقی برای جوانان باشند.

مریم بخشی مدیرکل ورزش وجوانان گیلان نیز در این جلسه بدنسازی و پرورش اندام جز رشته‌های پرطرفدار در میان جوانان گیلانی برشمرد و افزود: بیشترین آمار بیمه شده ورزشی در گیلان مربوط به این رشته است.

بخشی گفت: امیدواریم رئیس جدید این هیات بتواند از توانمندی تمامی افراد نخبه و فهیم این رشته در استان استفاده کند.

وی با تأمید براینکه روسای هیاتهای ورزشی استان گیلان نباید فکر کنند که با این رأی گیری چهار سال با هر شرایطی مسئول هستند، گفت: در مجمع عادی سالیانه، اعضا در صورت عدم رضایت می توانند عملکرد تیم مدیریتی هیات را نقد کنند.

گیلان مقام سوم رقابتهای ورزشی اسنوکر تیمی استعدادهای برتر کشور

تیم گیلان در رقابت‌های اسنوکر شش توپ تیمی المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در اصفهان موفق به کسب مقام سومی در بخش پسران شد.

فرزام شعبان‌نژاد و امیر علی و امیرحسین خوشحال موفق به کسب ۳ مدال برای تیم اسنوکر استان گیلان در این رقابت‌ها شدند.

قهرمانی گیلان در اولین دوره المپیاد ورزشی کاراته دختران

نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در رشته کاراته در بخش دختران به میزبانی استان کردستان در سالن آزادی سنندج برگزار و تیم کاراته دختران استان گیلان موفق به کسب مقام قهرمانی این رقابت‌ها شد.

رئیس هیأت کاراته گیلان در این باره اظهارکرد: در این دوره از رقابت‌ها در رده سنی نونهالان ۱۳۵ کاراته‌کا و در رده سنی نوجوانان ۱۰۹ نفر به روی تاتامی رفتند که در پایان و در مجموع مدالی تیم کاراته دختران استان گیلان با ۳ طلا عنوان قهرمانی را بدست آورد.

رضا رسولی افزود: لرستان با ۲ طلا، یک نقره و یک برنز دوم و ایلام با یک طلا و ۲ نقره به ترتیب به قمام های دوم و سوم این رقابت‌ها دست یافتند.

گیلان نایب قهرمان المپیاد استعدادهای برتر ووشوی کشور شد

رئیس هیأت ووشو گیلان در این باره اظهارکرد: این رقابت‌ها که با حضور ۱۷۶ ووشوکار از استان‌های کشور به میزبانی قزوین و در سالن یادگار امام شهر الوند برگزار شد.

علی نوبخت افزود: در این پیکارها٬ ووشوکاران در دو بخش تالو و ساندای در رده سنی نوجوانان به رقابت پرداختند که در پایان نفرات برتر جواز حضور در مرحله نخست اردوهای آماده سازی تیم ملی ووشو ایران را کسب کردند.

نوبخت گفت: در پایان این رقابت ‌ها تیم ووشو زنجان با کسب ۴ مدال طلا و ۲ نقره قهرمان این مسابقات شد و تیم های گیلان با ۳ طلا و اصفهان با ۲ طلا٬ ۲ نقره و ۲ برنز به ترتیب دوم و سوم شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.