🔴مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان:
رونمایی سند نشاط اجتماعی گیلان دهه فجر سال جاری/چله مهربانی برگزار می شود

◀️سارا حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

مونا ابروفراخ بعدازظهر سه‌شنبه در کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی که در استانداری گیلان برگزار شد، اظهارکرد: سیاست‌ها و برنامه‌های راهبردی اداره کل امور اجتماعی استانداری گیلان بنا به تاکیدات استاندار با محوریت ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه تهیه شده است.

ابروفراخ ادامه داد: سند نشاط اجتماعی گیلان همزمان با هفته وحدت تهیه و تدوین و در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در دهه مبارک فجر رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه فقدان نشاط اجتماعی موجب عدم رضایتمندی مردم در جامعه می‌شود، تصریح‌کرد: برای ایجاد رضایتمندی باید برنامه‌ها با ایجاد شور و نشاط برای همه اقشار جامعه همراه باشد و تحقق این مهم نیازمند همت همه دستگاه‌های متولی است.

◀️برگزاری همایش «چله مهربانی» در لاهیجان و انزلی

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان در ادامه از برگزاری همایش «چله مهربانی» خبر داد و گفت: همایش «چله مهربانی» یکی از برنامه‌هایی است که در راستای ایجاد نشاط اجتماعی همزمان با شب یلدا در استان گیلان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه این همایش سال گذشته در رشت برگزار و با استقبال خوبی همراه شد، گفت: در سال جاری همزمان با شب یلدا همایش «چله مهربانی» در دو شهرستان لاهیجان و انزلی برگزار می‌شود.

ابروفراخ با تاکید بر رویکرد خانواده‌ محوری در اجرای برنامه‌های نشاط اجتماعی، بیان‌کرد: برگزاری برنامه‌ها باید منجر به ایجاد نشاط در خانواده شود زیرا حفظ بنیان خانواده مهمترین اصل در ایجاد نشاط جامعه انسانی است.

وی همچنین بر توسعه ورزش همگانی در شهرستان‌ها تاکیدکرد و گفت: اجرای ورزش‌های همگانی علاوه بر ایجاد سلامت اجتماعی افراد سبب جلب اعتماد عمومی جامعه نیز می شود.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به ابعاد مختلف اجرای طرح‌های فرهنگی و اجتماعی در این استان، تصریح‌کرد: تمامی فعالان، سازمان‌های مردم نهاد و متولیان حوزه‌های فرهنگی و هنری باید برنامه‌های متناسب خود را تا قبل از فرا رسیدن ایام فاطمیه تهیه و اجرایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *