🔴در جلسه کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت مطرح شد:
لزوم تسریع در تأمین اعتبارات لازم برای ساماندهی دو رودخانه رشت

🔻🔺️حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

رشت- رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت بر لزوم حل مشکلات زیست محیطی دو رودخانه زرجوب و گوهرود و تخصیص اعتبارات برای حل این مشکل در کوتاه‌ترین زمان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر شنبه شصت و سومین جلسه کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت در تالار این شورا برگزار شد. در این جلسه با موضوع واگذاری ساختمان «گیل بانو» به موسسه خیریه به منظور انجام فعالیت‌های اشتغالزایی برای بانوان سرپرست خانواده با اکثریت آرای اعضا موافقت شد.  

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت در این جلسه ضمن تبریک هفته وحدت و گرامیداشت هفته بسیج گفت: راه اندازی آزمایشی راه آهن قزوین- رشت یکی از اقدامات خوب دولت بوده که در راستای توسعه گردشگری و رونق اقتصادی استان گیلان نقش مهمی ایفا می کند.

فاطمه شیرزاد باتأکید برلزوم ساماندهی دو رودخانه زرجوب و گوهررود رشت، افزود: یکی از مهم‌ترین انتظارات ما تخصیص اعتبارات مناسب برای رفع مشکل این دو رودخانه در کوتاه‌ترین زمان است. امیدواریم با حمایت‌های دولت دغدغه‌های زیست محیطی استان گیلان در این زمینه مرتفع شود.  

شیرزاد در ادامه با اشاره به واگذاری ساختمان «گیل بانو» به موسسه خیریه به منظور انجام فعالیت‌های اشتغالزایی برای بانوان سرپرست خانواده، بیان کرد: باید مسائل مربوط به رعایت ایمنی و استحکام بنا مورد بررسی و بازدید قرار گیرد.

وی ادامه داد: ساختمان بازارچه گیل بانو باید به لحاظ فنی مورد ارزیابی قرار گرفته و بعداز تأیید استحکام بنا زمینه حضور بانوان در آن فراهم شود.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت تأکیدکرد: موارد مطرح شده این کمیسیون باید برای تصویب در شورای شهر رشت، الصاق شود و امیدواریم پروژه خیرخواهانه «گیل بانو» به تصویب نهایی اعضای شورای شهر رشت برسد.

ایجاد فرصت‌های شغلی برای بانوان با بهره‌گیری از ظرفیت موسسات خیریه

در ادامه این جلسه معاون خدمات شهری شهرداری رشت با اشاره به رویکرد حمایتی دولت از موضوع اشتغال زنان بی سرپرست، گفت: در سال‌های اخیر با توجه به عرصه فعالیت بانوان در جامعه موضوعات مختلفی به ویژه در حوزه آسیب‌های اجتماعی مطرح شده است.

علی مقصودی به نقش تسهیل‌گری موسسه خیریه ایزددوستان در ایجاد اشتغال بانوان بدسرپرست اشاره کرد و افزود: لایحه‌ای برای واگذاری ساختمان «گیل بانو» به مدت ۵ سال ارائه شده تا موسسه در این فضا شرایط اشتغال بانوان برای عرضه و فروش صنایع دستی فراهم کند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *