🔴مرحله پایانی داوری آغاز شد؛
انتخاب برترين قصه‌هاي 90 ثانيه گيلاني‌ها به راي مردم

🔷️🌐حقیقی/پایگاه خبری گیل ابراز

مرحله انتخاب مردمي بخش 90 ثانيه اي بيست و يكميمن جشنواره بين المللي قصه‌گويي كانون پرورش فكري درحالي آغاز شد كه 16 قصه از استان گيلان در جمع 120 قصه برتر كشور قراردارند.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كانون استان گيلان، اين رويداد فرهنگي درحالي انتخاب مردمي بخش 90 ثانيه خود را تجربه مي‌كند كه از ميان بيش از 10 هزار و 470 قصه رسيده به دبيرخانه جشنواره قصه‌گويي،‌ حدود 7 هزار اثر به اين بخش ‌اختصاص داشت.
اين بخش از جشنواره با تكيه بر محور موضوعي زندگي من (زندگي بهتر، غم و شادي) برگزارشد و شركت‌كنندگان در آن به روایت مستند‌گونه از غم‌ها، شادی‌ها و لحظات پندآموز زندگی در قالب فیلم90 ثانیه‌‌ پرداختند.
بخش90 ثانيه بيست و يكمين جشنواره قصه‌گويي كانون در استان گيلان نيز با استقبال فراواني روبرو شدو 16 اثر ارسالي از 14 قصه گوي گيلاني درميان 120 قصه برتر كشور قرارگرفت.
براساس اين گزارش، محمد رسول حقدوست (با سه قصه)، شهربانو‌مشكبيد‌حقيقي، خديجه زحمتكش، ‌فاطمه نصير، ‌اكرم السادات حسيني و هنگامه ناصحي، مني‍ژه واحد، مبينا مبرا و يسنا قاسمي از کارکنان و اعضای برگزيده كانون پرورش فكري کودکان و نوجوانان استان گیلان در اين بخش به شمارمي روند.
محمدعلي(پرويز)فكري‌آزاد،‌ بهزادياحيد، فهيمه‌دهقاني و جواد اصغري از انجمن «گيله قصه» و هم چنين، روح الله محمدي، آتش نشان گیلانی نيز از ديگر قصه‌گويان برتر اين بخش محسوب مي‌شوند.
بر همین اساس، در این مرحله قصه‌های برتر از روز یک‌شنبه ۲۰ آبان در برنامه «کتاب باز» شبکه نسیم سیما، پایگاه جشنواره قصه‌گویی به نشانیwww.kanoonfest.ir ، سایت آپارات و همچنین با هشتگ «#قصه_زندگی_من» در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده تا با آرای مردمی ۳ قصه برتر نیز از سوی قصه‌دوستان انتخاب شود.
قصه‌های 90 ثانیه‌ای که شامل سرگذشت و نکته‌های عبرت‌آموز زندگی مردم کشورمان از اقصی نقاط کشور است، از سوی داوران ملی جشنواره نیز داوری خواهند شد.
بیست‌ویکمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی شب یلدا در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *