🔴دکتر پارسی مدیرکل بهزیستی گیلان ◀مناسب سازی اولویت مهم بهزیستی
صدور پروانه فعالیت مهدها منوط به رعایت قوانین جدید سازمان بهزیستی

⬛سارا حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

◀طی شش ماه نخست امسال، 12 هزار و 507 نوزاد در بیمارستان های استان زیر نظر بهزیستی غربالگری شنوایی شدند.

◀با حضور دکتر نحوی نژاد معاون توانبخشی بهزیستی کشور مرکز توانبخشی “ستایش” با ظرفیت ۵۰ نفر با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در پیربازار رشت افتتاح شد.

◀دو هزار و 500 کودک نیز به لحاظ اضطراب غربالگری شدند که 320 نفر تحت مداخلات درمانی قرار گرفتند.

محمدرضا پارسی ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته جهانی (ناشنوایان، سالمندان، کودک، سلامت روان، نابینایان، پارالمپیک) که در سالن اجتماعات اداره کل بهزیستی گیلان برگزار شد، اظهارکرد: سازمان بهزیستی یک میلیارد و ۳۰۰میلیون تومان به منظور راه اندازی بخش توانبخشی سالمندان رشت پرداخت کرده است.  

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به حضور چهار هزار و۵۶۹ کودک معلول در مهدهای این استان، گفت: مناسب سازی اولویت مهم بهزیستی بوده و صدور پروانه فعالیت مهدها منوط به این موضوع است.

وی با اشاره به پوشش ۱۰ هزار سالمند در استان گیلان از سوی بهزیستی، افزود: در حال حاضر هزار و ۵۰۰ نفر از سالمند در۱۳ مرکز شبانه روزی تحت پوشش بهزیستی گیلان حضور دارند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با بیان اینکه نخستین جشنواره فیلم و نقاشی در روز ملی کودک توسط سازمان بهزیستی کشور برگزار می شود، خاطرنشان کرد: نخستین جشنواره «فیلم و نقاشی» روز ملی کودک در رده سنی ۴ تا ۱۲ سال با شعار «توانمندی های کودک خود را بشناسیم» برگزار می شود.

وی در ادامه با اشاره به ثبت نام ۱۳ هزار و ۶۷۹ کودک در مهدهای کودک بهزیستی استان گیلان، تصریح کرد: از این تعداد ۴ هزار و ۵۶۹ نفر از کودکان با نیازهای ویژه (معلولیت) هستند.  

پارسی با بیان اینکه در حال حاضر مناسب سازی مهدکودک ها یکی از برنامه های مهم سازمان بهزیستی است، یادآورشد: براساس گزارشات یونیسف ۸۰ درصد کودکان معلول باید در مدارس و مهدکودک های عادی حضور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه به همین منظور از این پس صدور پروانه مهدکودک ها تازه تاسیس منوط به مناسب سازی ساختمان است، ادامه داد: ساختمان های استیجاری برای تاسیس مهدکودک نیز باید مناسب سازی های لازم را انجام دهند.

مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به وجود ۶۹ مرکز مشاوره در سطح استان، گفت: ۳ هزار و ۷۰۰ بیمار روانی مزمن تحت پوشش سازمان بهزیستی گیلان قرار دارند که ۷۰۰ نفر از آنها در شش مرکز تحت مراقبت ویژه سازمان قرار دارند.

وی با اشاره به برنامه غربالگری شنوایی نوزادان در بیمارستان ها، اظهار داشت: طی شش ماه نخست امسال، 12 هزار و 507 نوزاد در بیمارستان های استان زیر نظر بهزیستی غربالگری شنوایی شدند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان با اشاره به برنامه غربالگری اضطراب در کودکان زیر شش سال خاطرنشان کرد: دو هزار و 500 کودک نیز به لحاظ اضطراب غربالگری شدند که 320 نفر تحت مداخلات درمانی قرار گرفتند.

وی غربالگری بینایی را از دیگر خدمات بهزیستی استان عنوان و تصریح کرد: در این طرح کودکان 3 تا 6 سال از نظر بینایی غربالگری شده و در صورت شناسایی مشکل تحت درمان قرار می گیرند.

وی با تبریک هفته جهانی کودک (14 تا 20 مهرماه با شعار آینده را باید ساخت) اضافه کرد: در زمان حاضر، 13 هزار و 679 کودک در 508 مهدکودک شهری، روستا مهد و مهدهای حاشیه شهر و کم برخوردار نگهداری می شوند.

پارسی با بیان اینکه بهزیستی برای کودکان خانواده های دهک های پایین و دارای نیازهای ویژه کمک هزینه شهریه در نظر گرفته ، اظهار داشت: یک هزار و 115 کودک نیز از این کمک هزینه شهریه برخوردارند.

مدیرکل بهزیستی استان گیلان خاطر نشان کرد: در مجموع بیش از 22 هزار کودک شامل کودکان در مهدهای کودک، کودکان بی سرپرست و بدسرپرست، کودکان بانوان سرپرست خانواده و غیره از خدمات بهزیستی بهره مند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.