🔴تشریح چهل و هفتمین جلسه غیر علنی شورای شهر توسط سخنگوی شورای اسلامی رشت

⬛⬛حقیقی///پایگاه خبری گیل ابراز

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با تشریح چهل و هفتمین جلسه غیر علنی شورای رشت گفت: در این جلسه که با حضور مسعود نصرتی شهردار رشت برگزار شد مباحث مختلفی پیرامون وضعیت درآمدی شهر و پروژه های عمرانی شهرداری رشت مطرح و بررسی شد.

فاطمه شیرزاد با قدردانی از زحمات رسانه ها در پوشش صادقانه و بی منت اخبار شورای شهر اظهار کرد: در جلسه غیر علنی شورای رشت با موافقت اعضای شورا سه نفر به نمایندگی از شهرداری رشت به منظور بازدید از مراحل اجرایی و ساخت نردبان ۵۵ متری و پلتفرم های مورد نیاز سازمان آتش نشانی شهرداری رشت عازم کشورهای ایتالیا، کروواسی و آلمان می شوند.

وی با اشاره به اینکه مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری رشت به همراه یکی از کارکنان فنی و متخصص این سازمان به این سفر اعزام می شوند گفت: قرار است یک نفر از اعضای شورای شهر نیز در این سفر کاری حضور داشته باشد که در حال حاضر دراین باره تصمیم گیری نشده است.
شیرزاد با بیان اینکه هزینه های این سفر توسط شرکت طرف قرار داد پرداخت می شود تصریح کرد: سازمان آتش نشانی باید به تجهیزات مدرن به منظور ارائه خدمات بهتر در زمان بروز هر گونه بحران و غیره مجهز باشد و امیدوارم به زودی شاهد تجهیز سازمان آتش نشانی شهرداری رشت به تجهیزات مورد نظر باشیم.

وی به بررسی تعرفه بهای خدمات سازمان های فرهنگی ورزشی و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری رشت در جلسه غیر علنی شورای رشت اشاره کرد و گفت: تعرفه بهای خدمات این دو سازمان در جلسه شورای رشت بررسی و مورد موافقت اعضای شورای شهر قرار گرفت.
شیرزاد با اشاره به طرح پیشنهاد خرید کلیه اراضی سپیدرود واقع در ورودی شهر رشت در این جلسه افزود: این طرح توسط سید امیر حسین علوی رئیس شورای رشت در راستای توسعه شهر مطرح شده و قرار شد این موضوع در قالب لایحه ای از سوی شهردار رشت به صحن شورا ارائه و پس از آن در این باره تصمیم گیری شود.

سخنگوی شورای اسلامی رشت به حضور شهردار رشت در جلسه غیر علنی شورای شهر اشاره کرد و گفت: شهردار رشت با حضور در جلسه شورا درباره طرح تفصیلی، پروژه ژپنج، راه اندازی تراموا، پروژه های سرمایه گذاری، تامین منابع مالی زباله سوز، روند احداث تصفیه خانه شیرآبه سراوان، بدهی های شهرداری رشت به سازمان تامین اجتماعی و اداره کل مالیات گیلان و ارائه ۱۸ بسته سرمایه گذاری در رشت مباحثی را مطرح کرد.

شیرزاد افزود: ۱۸ بسته سرمایه گذاری در شهر رشت با اعلام آمادگی سرمایه گذاران درباره پروژه هایی از جمله زمین ۴۵۰ هکتاری لاکان، شهربازی، فیبر نوری، نصب ۱۲۰ دوربین ثبت تخلف در سطح شهر و… تهیه شده است.
وی به تاکید اعضای شورای رشت درباره شفاف سازی پیرامون قرار داد و اقدامات انجام شده در خصوص احداث تصفیه خانه سراوان اشاره و بیان کرد: اعضای شورا در این جلسه بر شفاف سازی این قرار داد و جلوگیری از بروز هر گونه رانت در انعقاد قرار دادها تاکید کردند.

شیرزاد با بیان اینکه در انعقاد قرار دادهای شهرداری رشت باید صلاح شهر و شهروندان مورد توجه باشد افزود: تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیون تومانی به منظور تکمیل و بهره برداری از درمانگاه هموفیلی در رشت موضوع دیگری بود که به شهردار رشت گوشزد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به پرداخت به موقع حقوق کارگران و کارمندان شهرداری رشت در جلسه غیر علنی شورای رشت تصریح کرد: اعضای شورا در این جلسه به لزوم پرداخت پاداش یکسان به تمامی سازمان ها و شهرداریهای مناطق تاکید داشته و متاسفانه با گذشت ۱۲ روز از تیرماه تا کنون حقوق مربوط به خرداد ماه برخی از کارکنان و کارگران شهرداری رشت پرداخت نشده است.

وی به شفاف سازی قرار دادهای اخیر شهرداری رشت با مشاورین و موضوع خرید خدمات این مشاوران اشاره و بیان کرد: اخیرا بالغ بر ۴۰ نفر با عنوان مشاور با شهرداری رشت قرار داد منعقد کرده و شهردار مدعی است که برای این تعداد مشاور پروژه های خدماتی تعریف کرده است.

شیرزاد افزود: در جلسه غیر علنی شورای رشت به شهردار رشت پیرامون اعلام اسامی مشاورین و ارائه گزارش عملکرد آنان به اعضای شورا طی این مدت تاکید شد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه کمیسیون های تخصصی شورا سیاستگذار برنامه های اجرایی شهرداری رشت هستند گفت: اعضای شورا در این جلسه خواستار توجه شهردار رشت به جایگاه نظارتی کمیسیون های شورا در اجرای پروژه های شهری شده و شهردار ملزم شد پس از این تمامی همایش ها و … در ابتدا در کمیسیون های تخصصی بررسی و سپس توسط شهرداری رشت اجرایی شود.
شیرزاد با اشاره به برگزاری مراسم تجلیل از علیرضا جهانبخش بازیکن رشتی تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران افزود: این مهم با پیگیری های اعضای شورا روز چهارشنبه هفته جاری در پیاده راه فرهنگی رشت با حضور مردم و مسئولین برگزار شده و قرار است یک واحد مسکونی در مسکن مهر رشت توسط شورا و شهرداری رشت به این بازیکن ارزشمند رشتی در راستای تقدیر از حضور موثر وی در این دوره از مسابقات جام جهانی فوتبال اهدا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *